Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPECIÁLNÍ ZKOUŠKY Z VODNÍ PRÁCE

1. 8. 2009

SPECIÁLNÍ ZKOUŠKY Z VODNÍ PRÁCE- SZVP

V sobotu 1.8 jsme se s Eliz + IBi zúčasnily vyššího typu zkoušek.Pro všechny to bylo poprvé, já jsem do této doby absolvovala OVVR , ZV.

Ale po absolovování základního výcviku  s Eliz počátkem června, jsem vzhledem k velké chuti Elinky do práce  na vodě, začala přemýšlet o "lepších zkouškách".

Zcela náhodou termín "vodek" byl za nedlouho, řekla jsem si, proč to nezkusit....

Po výcvikovém pobytu jsem  s ELOU pravidelně cvičila, někdy pár minut- pořadovky a hlavně aport s dřevěnou činkou,obě nás to velmi bavilo.Týden před zkouškami jsme jely na sobotu + neděli dopoledne opět do ŘÁSNÉ, zkoušky jsem měla v plánu na jaře 2010 obsolvovat i s IBI a tak jsme jí vzala sebou.

IBI měla poprvé v mordě kačenu, prvně si zkusila aport , slídění, dohledávku....a k mému překvapení po pár hodinkách začala nosit, aportovat .Jen slídění v rákosí...pár minut a už byla venku, jak tam kačena nebyla, věděla to a nehledala...ale jak tam byla, dohledala  a s velkou radostí nesla.

Po poradě jsem na zkušenou přihlásila i Ibi.

Obrazek

Obrazek


 

V 7.30 jsme nastoupily ke zkouškám, já prvně jako vůdce na  vyšším typu zkoušek a 2 psů,vylosovala jsem jako první los č.19 pro Elišku, Ibi dostala č.22.

Jako první bylo dohledání ve vysokém rákosí, obě holky získaly 2x 4, první úspěch mě uklidnil a do další zkoušky jsme šly s radostí, Ela opět za 4....bohužel Ibi po výstřelu nevydržela předepsaných 10 vteřin čekat na můj pokyn a běžela s obrovskou radostí pro kačenu, myslím, že chyba byla u mne, stačila vteřinka nepozornosti a propásla jsem okamžik kdy jsem ji mohla zarazit, hodnocení 1  a  aport za 4 , jednička je bohužel limitní pro výsledek, automaticky Ibi spadla do 3.ceny, i když po absolvování všech prací výsledný počet bodů bohatě stačil pro 1.cenu.

Obrazek

 

 

 

Zdá se nemožné aby pes po 1 týdnu výcviku absolvoval vyšší zkoušku v 1.ceně, ale nám se to málem  v necelých 12 .měsících podařilo/ Ibi byla nejmladší účastnicí/ zdá se, že vynikající vlohy zdědila po obou rodičích.

 

 

 

 

ELIZ-GALA Z VINICE 1.CENA

IBI Z ČESKOMORAVSKÉ VYSOČINY 3.CENA

 

 

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výsledek  mne velmi potěšil, a zároveň mě motivuje do další práce.

Asi zkusíme PODZIMNÍ ZKOUŠKY, A JELIKOŽ MÁME PODZIMNÍ KALENDÁŘ ZAPLNĚN MEZINÁRODNÍMI VÝSTAVAMI, na další zkoušky už nebude čas...

Děkuji p.Zelníčkovi za vše co mne + holky naučil,všem kamarádům z výcviku za obrovskou podporu, pí Soukupové CHS z Trojánku za velmi milá + přátelská slova a ocenění mne jako vůdce.

A HLAVNĚ DĚKUJI MÝM HOLKÁM ELINCE + BIBINCE, myslím, že ostudu jsme neudělaly....MICHAELA